Kdo je GROHREGIN? 

Toto je autentický a ilustrovaný přepis rozhovoru na jednom z koncertů, který se konal v České Skalici. Po koncertě za mnou přišel docela sympatický chlapík s panákem v ruce, který přede mě postavil a bez dlouhých řečí jsme se dali do řeči.R: "Prosím tě, já tě od někud znám, jseš mi brutálně povědomej, někde z televize. Mluvíš jako Moravák, ale něco mi tam neštimuje. Odkuď jsi?"

G: "Ano, tak ten původ si průběžně musím aktualizovat, protože jsem zjistil, že můj život má migrační tendence. Kdysi jsem byl původem Slovák z východního Slovenska. Město přistání se jmenuje Krompachy.


Pak se ze mě stal Ostravák původem z východního Slovenska a dnes jsem Ostravák původem z východního Slovenska, žijící v Praze. Z této pozice se dá jenom překvapit.... Ostrava je pro mě ale zásadní."

R: "Jasně a jak se z tebe stal Ostravák?"

G: "Tak, že jsem v rámci reciproční výměny slovenských a českých vysokoškolských studentů nakonec doopravdy dostudoval Ostravskou Univerzitu a začal žít v Ostravě natrvalo."

R: "Jasně, už vím, ty jsi ten Slovák co dělal v Ostravě počasí, že jo!!!! V Dobrém ránu, ne?"

G: "No, jo, ale to už je dávno, to jsem ještě možná ani nebyl na světě. Ale ano, dělal jsem počasí, nejen pro Ostravu, ale pro celou republiku. Mimochodem, když jsem to ještě dělal já, tak to počasí nějak vypadalo, s dneškem se to nedá srovnat co se s tím počasím děje. V České televizi jsem pracoval asi 2 roky, když jsem se dostal do přípravného týmu pořadu "Dobré ráno". A jaksi jsem skončil před kamerou s úkolem předpovědět počasí. Vysílalo se živě, ale v šest ráno se mi živě dělá cokoliv těžko, natož, předpovídá počasí, ale punk to rozhodně byl."


R: "Kromě toho jsi moderoval i něco s hudbou, že jo?"

G: "Jo, jmenovalo se to "Allegrohregin". (smích)"

R: "Ale počkej, to není ještě všechno, ještě někde jsem tě viděl."

G: "Tak to už fakt nevím."

R: "Já už vím, Pečený sněhulák, že jo!!!"

G: "Á, jasně, jo je to tak."

R: (obrací se ke kámošovi) "Ty vole, to je ten ze sněhuláka. Miluju tu scénku na úřadě práce, to bylo supr voe."


R: "A teď jsi teda v Praze?"

G: "Jo, žiju tam."


R: "Aha, tak teď už mi je všechno jasné."

G: "Je to jednoduché, Dík žes dorazil, měj se! A hipis!!"

R: "No, tyjo, já děkuji, měj se fajn a dík za koncert. Hipis!"

Vytvořte si webové stránky zdarma!